Obchody Dnia Rzemiosła odbyły się w Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Zakopanem w dniu 19 marca 2015 roku. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Kościele Miłosierdzia Bożego przy ulicy Chramcówki. Po Mszy wszyscy uczestnicy przemaszerowali pod przewodnictwem pocztu sztandarowego do budynku Cechu przy ulicy Gimnazjalnej. Następnie odśpiewano hymn państwowy i uroczyście wprowadzono sztandar. Okolicznościowe przemówienie wygłosił Starszy Cechu pan Franciszek Kaletka. Zasłużonym rzemieślnikom wręczono odznaczenia:

Honorową Odznaka Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu otrzymali

Złotym Medalem im. Jana Kilińskiego odznaczono

a) Stanisława Ligasa

b) Andrzeja Stachowskiego

Dekoracji dokonał Dyrektor Izby Rzemieślniczej w Nowym Sączu pan Czesław Krupa oraz Starszy Cechu w Zakopanem pan Franciszek Kaletka. Młodzież Szkoły Cechowej przedstawiła krótki program artystyczny nagrodzony oklaskami zebranych. Program prowadziła pani Dyrektor Cechu Władysława Skupień. Należy nadmienić, że od 2015 roku władze rzemiosła ustaliły 19 marca Dniem Rzemiosła w dniu imienin Józefa patrona rzemieślników.

Zdjęcia i tekst: Józef Piech

Więcej zdjęć w galerii