W dniu 05.01.2023r odbyło się w siedzibie Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Zakopanem przy ul. Gimnazjalnej 1 w Zakopanem spotkanie opłatkowe rzemieślników i przedsiębiorców należących do zakopiańskiego Cechu . W spotkaniu uczestniczyli też zaproszeni przedstawiciele władz państwowych, samorządowych oraz lokalnych organizacji  przedsiębiorców w osobach Sekretarza Stanu w Ministerstwie Turystyki i Sportu Andrzeja Guta- Mostowego, Wicestarosty Powiatu Tatrzańskiego Władysława Filara, Przewodniczącego Rady Miasta Zakopane Jana Gluca oraz Wiceprzewodniczącego Tatrzańskiej Izby Gospodarczej Czesława Ślimaka. Wśród gości nie zabrakło również Proboszcza Parafii Miłosierdzia Bożego na Chramcówkach Piotra Pławeckiego oraz Dyrekcji i grona pedagogicznego Branżowej Szkoły I Stopnia Cechu. Liczni przybyli rzemieślnicy i goście obejrzeli występ zespołu regionalnego Małe Klimki pod kierownictwem P. Zofii Kubiniec-Stanuch a także mogli skosztować potraw i specjałów kulinarnych przygotowanych przez firmę Raj z Gołkowic. Spotkanie opłatkowe było najlepszą okazją do wspólnych rozmów, podzielenia się opłatkiem, złożenia sobie życzeń na 2023rok. Prezes Zarządu Cechu - Starszy Cechu Franciszek Kaletka zapewnił uczestników spotkania, że tradycja takich spotkań będzie kontynuowana w najbliższych latach.

Zdjęcia : Józef Piech .