W dniu 26 października 2022r w siedzibie Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Zakopanem z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyło się uroczyste ślubowanie połączone z pasowaniem uczniów klas pierwszych Branżowej Szkoły I Stopnia Cechu RRiP w Zakopanem. Podczas uroczystości Prezes Zarządu Cechu  Starszy Cechu Franciszek Kaletka z Podstarszym Cechu Kazimierzem Dudzikiem oraz Dyrektorem Szkoły Branżowej Arturem Skiepko wręczyli odznaczenie rzemieślnicze : Srebrny medal im. J.Kilińskiego P.Annie Krzyściak oraz listy gratulacyjne dla nauczycieli Szkoły Branżowej i mistrzów zawodu ( E.Róg, A.Izdebska, A.Rafacz, M.Świostek, B.Berbeka, M.Gościej, E.Klimowicz-Pietrzyk, P.Majerczyk). Młodzież szkolna wraz ze swoimi opiekunami (A.Izdebska,D.Sikoń) przygotowała bardzo efektową część artystyczną, która uświetniła udaną uroczystość.